Projekt obřích rozměrů v miniaturním měřítku.

Sledujte nás na sociálních sítích:
diorama marovic hero 004
diorama marovic hero 001
diorama marovic hero 003

Diorama Marovic

Diorama Marovic je plzeňská firma se zkušenostmi z oboru, zabývající se ruční výrobou kvalitních modelů z polymerační sádry, tzv. acrylicu.

Specializujeme se především na zmenšené odlitky a kopie fasád historických budov a dalších významných staveb v měřítku 1:35 k zasazení do dioramatických celků.

Dále vyrábíme dioramové podstavce s imitací silnic,cest a dlažeb, které jsou typické pro určitá historická období.

diorama marovic 001 1

Produkty

Fasády

Nestačí vám jen stavba modelů, ale chcete váš model zasadit do co nejrealističtějšího prostředí?

Fasády zdí nejrůznějších domů a budov vám pomohou dotvořit požadovanou městskou či venkovskou pouliční scénu.

Naše modely fasád dodáváme v bíle barvě. Necháváme tak prostor kreativitě, a možnosti přetvořit si je k obrazu svému dle vlastní fantazie. 

Jediné co k tomu potřebujete jsou akrylové barvičky a nápad!

Podstavce

Nenechte svá auta, tanky a jiná umělecká díla stát v koutě. Dejte svým modelům pevné základy v podobě komponentů jako jsou stavby a dlažby.

Podstavce pod modely z kvalitní polymerační sádry pomohou dotvořit požadovanou scénu a nebo poslouží jako usazení pro více modelů dohromady.

Například betonová, asfaltová silnice či dlážděná cesta.

Tradiční česká firma

Inspirují nás české historické budovy

Poctivá ruční práce

Modely vyrábíme ručně od A do Z

Vysoce kvalitní materiály

Používáme kvalitní polymerační sádru

Galerie

Prohlédněte si již realizované modely za použití našich výrobků.

Fasádních modelů
Modely dlažeb
Let zkušeností
+
diorama marovic 002

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do zákulisí výroby kvalitních modelů Diorama Marovic.

Diorama a umění modelářství často vytváří mezigenerační pouto, a jsou vhodnou zábavou pro celou rodinu bez rozdílu věku.
Kořeny dioramy sahají až do 19.století, kdy bylo v roce 1822 představeno první dílo takového druhu v Paříži. Jeho úspěch byl tak velký, že byl autor – Daguerre požádán, aby vytvořil další diorama pro Londýn. To bylo nakonec představeno v parku Square East roku 1823. V česku je známé Maroldovo panoráma Bitva u Lipan znázorňující stejnojmennou bitvu z roku 1434.

Od prvního uvedení diorámy tak uběhlo již 200 let a jejich podoby se v průběhu let měnily spíše dle momentální dostupnosti materiálů a nebo vynalézavosti modelářů.


Spousta z nás si jistě pamatuje archy z tvrdého papíru vložené jako přílohy do “dětských časopisů” ilustrující všemožné události, prostředí nebo dění určené k vystřižení a nalepení na podstavce, kterým se nezabavilo jen dítě, ale nakonec vystřihovala a lepila celá rodina – Ano i toto je dioráma 🙂

Výslednému vzhledu modelů z polymerační sádry dá za vznik několik předchozích procesů.

Po výběru vhodné předlohy, která bude sloužit jako model pro vytvoření a následné realizování návrhu architektem v programech jako je CAD/CAM a následné přenesení tohoto prvku do elektronické podoby.

Jako další krok převedeme formát do tvaru použitelného pro tisk na 3D tiskárně. Právě na 3D tiskárně vytiskneme kopii fasádky nebo jiného modelu.

Poté tento model pokryjeme silikonovou hmotou díky které nám vznikne požadovaná forma pro odlévání všemožných tvarů a modelů do finální podoby produktu.

Od materiálů původně používaných k výrobě dioramat jako byla například keramická hlína, běžná sádra, papír či dřevo jsme se v dnešní době posunuli až k využívání „chytřejších´´ materiálů, jako je například polymerační sádra – acrylic. Tu jsme si v Diorama Marovic oblíbili nejvíce a to z mnoha důvodů. Díky spojení technologie 3D tisku a odlévání do silikonových forem dokážeme věrně imitovat křivky staveb a objektů. Další výhodou je také vysoká odolnost tohoto materiálu.

Díky jeho skvělým vlastnostem je tento materiál využíván také mistry sochaři, štukatéry, ale setkat se s ním můžete třeba i v ordinaci svého zubaře.

Polymerační sádra je velmi tvrdý dvousložkový kompozitní materiál, který se skládá ze sádrového základu a vodní akrylátové pryskyřice. Lze do něj zakomponovat rozmanité množství přísad (pigmentů), které mají vliv na tvrdost a barevnost podkladu. Výsledkem tak může být dokonalá imitace různých povrchů, např. mramorů a kovů.

Sledujte nás na sociálních sítích: